Bezpieczeństwo fachowego remontu

Mieszkanie pod klucz albo nawet mieszkanie umeblowane rzadko spełniają nasze oczekiwania i pod względem kolorystyki, czyli ważnego dla nas wystroju, czy pod względem rozłożenia ścianek działowych, a przez to spełnienia funkcjonalności pomieszczeń. W takich wypadkach do wyboru mamy trzy opcje: zająć się tym samodzielnie, poszukać pomocy gdzieś na czarnym rynku pracy, gdzie za niewielkie pieniądze można znaleźć podobno dobrego fachowca albo pozwolić, by zajęła się tym profesjonalna firma remontowo budowlana.
W pierwszym przypadku możemy sobie pozwolić na odmalowanie ścian. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy ani kwalifikacji, nie ma mowy o niczym więcej. W drugim bardzo ryzykujemy. Wypadki pobrania zaliczek i porzucenia pracy są dosyć częste, niedbałego wykonania, wręcz nagminne. Zdarzają się i w szarej strefie rzetelni fachowcy, ale oni zazwyczaj grafik już mają wypełniony, a poza tym nie pracują z doskoku i wyłącznie u ludzi, którzy na nich nie doniosą do skarbówki. Odnalezienie dobrego fachowca w szarej strefie jest więc de facto nieosiągalne, chyba że mamy wśród znajomych fachowców, którzy zgodzą nam się pomóc, tak naprawdę jako przyjaciele.

Firma remontowa natomiast jest podmiotem niemalże pewnym, a po znalezieniu takiej, która na rynku funkcjonuje przynajmniej od jakiegoś czasu, możemy również pokusić się o sprawdzenie jej wiarygodności i sumienności.
Owszem, takie remonty mieszkań kosztują zawsze, nieco drożej, ale o nic się przy tym nie martwimy. W wypadku samodzielnego wykonania zmuszeni jesteśmy wygospodarować czas, znaleźć i zakupić odpowiednie materiały, a że z reguły niewiele o tym wiemy, tak i efekt samego malowania może się okazać mizerny.

W drugim, oprócz narażania się na totalną katastrofę, przedłużający się nieporządek w domu (o ile nie jest to zaprzyjaźniony fachowiec) i pilnowanie wykonawstwa oraz samych wykonawców, również tracimy dodatkowo czas, który podczas wykonywania prac przez taki podmiot gospodarczy, jak firma od remontów, byłby wyłącznie do naszej dyspozycji.
W trzecim, najsłuszniejszym i najbezpieczniejszym wyborze, martwimy się jedynie o to, czy dobrze wybraliśmy. Poza tym nie obchodzi nas nic. Firma budowlana czy remontowa działająca kompleksowo wchodzi do zlecenia i opuszcza mieszkanie, zabierając ze sobą wszystko, co zbędne, także śmieci i resztki materiałów, z którymi nie wiedzielibyśmy co zrobić, a dodatkowo, jeżeli coś nam jednak się nie spodoba, zawsze będziemy wiedzieli do kogo się zwrócić z reklamacją. Firma dbająca o swój wizerunek, ewentualnych poprawek dokona zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *