Cenniki budowlane i remontowe

Prześwietlamy oraz udostępniamy cenniki budowlane wykonawców prac remontowych, robót ogólnobudowlanych, hydraulicznych i innych potrzebnych przy modernizacji czy remoncie domu lub mieszkania.

Skąd pozyskaliśmy aktualne cenniki na prace remontowo – budowlane?

Cenniki budowlane oraz koszty usług remontowych 2018/2019

Do tego posłużyły nam reklamy oraz ogłoszenia w popularnych serwisach, korzystaliśmy z cenników budowlanych udostępnianych na stronach www Firm wykonawczych, przeprowadziliśmy ok 100 rozmów telefonicznych w których pytaliśmy o ceny, terminy i zakres prac proponowany przez Fachowców.


Ceny prac budowlanych i wykończeniowych w poszczególnych województwach

Ceny i koszty prac budowlanych, wykończeniowych, remontów
 • Najwięcej za nasze remonty i budowy zapłacimy  w woj. mazowieckim i wielkopolskim, nieznacznie tańsze prace wykonamy na Pomorzu oraz Dolnym Śląsku.
 • Najniższe ceny za prace remontowe-budowlane uda się nam wynegocjować w woj. lubuskim i wschodniej części kraju.

Jaki zakres prac braliśmy pod uwagę w cenniku budowlanym na 2018 i 2019r.

Pytaliśmy o cenniki budowlane zarówno duże Firmy realizujące budowę domów “pod klucz”, lecz większość cenników jednostkowych usług pochodzi od fachowców zorganizowanych w małe ekipy /4-10osób/ zajmujących się i specjalizujących w konkretnych pracach tj.

Cenniki budowlane z podziałem na etapy budowy i koszty jednostkowe

Etap I. Formalny

Ile kosztują poszczególne etapy budowy
 • dokumenty, papierki, mapy etc.
 • wnioski, zgłoszenia, uzgodnienia i projekty,
 • wybór wykonawcy i kierownika budowy

Zakładamy, że wszelkie sprawy związane z projektami, pozwoleniami oraz uzgodnienia już za nami. Etap formalny rozpoczął się już w momencie zakupu terenu – działki i trwa do momentu rozpoczęcia stanu zerowego.

Wyznaczamy kierownika budowy, wykonujemy tymczasowe ogrodzenie terenu prac budowlanych i zaczynamy. Oczywiście jeśli kupiłeś budynek w stanie surowym, do remontu lub mieszkanie pewne etapy Cię nie obowiązują 🙂

Etap II. Stan zerowy

Koszty stanu zerowego
 • przygotowanie placu budowy
 • wykonanie fundamentów, ścian fundamentowych naszego budynku
 • media do domu

Media- przyłącze wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, energetyczne- cenniki budowlane na wizpress.pl

Wydawałoby się, że może nie po kolei ale:

 • przyłącze wodociągowe wykonane przed rozpoczęciem prac budowlanych jest bardzo sensowne. Odejdzie nam potrzeba dostarczania wody od sąsiada lub co gorsza dowożenie jej w beczkach, zbiornikach etc. Zapytaj dostawcę wody przed wystąpieniem o warunki techniczne o możliwość wykonania przyłącza dla celów budowy spełniającego docelowo zadanie przyłącza do nowo-budowanego budynku.
 • jeśli jest taka możliwość to wystąp do dostawcy energii elektrycznej o tzw. prowizorkę, lub uzgodnij z “miłym sąsiadem” pobór prądu. Opomiaruj energię od sąsiada pod-licznikiem ee. – zawsze to lepsze /i tańsze/ niż korzystanie z agregatu prądotwórczego.

Cena przyłącza wodociągowego jest zależna od wielu czynników dlatego zapraszamy do lektury:

PORADA:

 • Zamawiając usługę wykonania przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego uzgodnij ceny dalszych prac związanych z ewentualnymi sieciami kanalizacyjnymi, gazowymi, szambem etc. … Będzie na pewno taniej gdy uzgodnisz cenę z jednym wykonawcą “od całości”.
 • Zamów toaletę przenośną, stwórz zaplecze socjalne dla ekipy budowlanej  oraz magazynowe dla materiałów i sprzętu ściągniętego na budowę.

Roboty ziemne – niwelacja terenu, zdjęcie warstwy humusu, wykop pod fundamenty

 • niwelację terenu spokojnie możesz połączyć ze zdjęciem warstwy humusu w miejscu projektowanego budynku. Zdjętą warstwę czarnoziemu i roślinności złóż w miejscu ustronnym, możesz wykorzystać ją później w etapie niwelacji po budowie i przygotowaniach do założenia ogrodu.
 • wytyczone przez geodetę miejsce posadowienia fundamentów Twojego domu jest miejscem precyzyjnej pracy operatora- bo przecież fundamenty są najważniejsze.
 • cenniki wykonania fundamentów w tabeli zbiorczej na końcu artykułu

Ceny robót ziemnych kaparkowych zapraszamy do podstrony:

PORADA:

 • Zamów polecanego “koparkowego” lub skorzystaj z usług miejscowej Firmy. Zlecając usługi koparką kilkakrotnie temu samemu wykonawcy masz szanse otrzymać rabat cenowy za roboty ziemne.
 • Wytyczenie działki, fundamentów zleć “uprawnionemu geodecie” i umów się na cenę za całościową obsługę geodezyjną Twojego domu.

Etap III. Stan surowy otwarty

Etap IV. Stan surowy zamknięty

Etap V. Prace wykończeniowe

Etap VI. Zakończenie budowy, urządzenie i zamieszkanie ……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *