Ceny robót ziemnych i wykopów pod fundamenty

wizpress.pl » cenniki » roboty ziemne

Profesjonalnie wykonane roboty budowlane to solidny wykonawca oraz wykwalifikowana i doświadczona kadra specjalistów. Warto skorzystać z usług oferowanych przez firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, które przestrzegają wszystkich obowiązujących przepisów i stosują się do obowiązujących norm bezpieczeństwa i higieny pracy.

Do głównych prac zaliczane są wykopy, wymiana gruntu, wykonywanie nasypów, hałdowanie, skarpowanie, niwelowanie terenu, a także wykonywanie rożnego rodzaju przygotowania pod fundamenty.

Wszystkie firmy posługują się własnym nowoczesnym sprzętem budowlanym, transportowym i urządzeniami niezbędnymi do wykonywania prac ziemnych i niwelacyjnych (tj. koparki, ładowarki, spycharki). Niektóre firmy także umożliwiają wypożyczanie specjalistycznych urządzeń.

Koszt wykonania robót zależy od rodzaju zlecenia, nakładu pracy i wykorzystywanego sprzętu, dlatego zazwyczaj ustalany jest indywidualnie ze zleceniodawcą.

Zapraszamy do skorzystanie ze specjalnie przygotowanego cennika, gdzie znajdują się dokładne informacje na temat proponowanych usług oraz ich ceny. Dzięki temu możecie wybrać najkorzystniejszą ofertę zgodną z Państwa potrzebami.

ceny robót ziemnych 2018-2019

Rozpoczynając jakąkolwiek inwestycję związaną ze wznoszeniem mniejszych czy większych budynków, przeglądamy w sieci cenniki budowlane udostępnienie przez wykonawców konkretnych robót i prac.

My w tym artykule zajmiemy się cenami robót ziemnych zmechanizowanych oraz możliwościami technicznymi poszczególnych maszyn i urządzeń biorących udział w pracach ziemnych przy wznoszeniu budynków, budowie infrastruktury towarzyszącej oraz wszelkich innych prac związanych ze „skrawaniem” i przemieszczaniem gruntu.

Zapraszam również do przeglądania cenników usług koparkami /przydatne przy wykonywaniu drobniejszych zadań czy instalacji/

W zależności od wielkości prac które realizujemy interesowały będą nas cenniki jednostkowe za 1m/3 wykopu szeroko-przestrzennego lub kalkulacje cenowe wykonawców robót ziemnych wykonane na podstawie kosztorysu “ślepego”.

Ceny robót ziemnych

Czynniki wpływające na ceno-twórczość 1m/3 urobku

» wielkość zadania tj. ilość całkowita gruntu do wykopania, przemieszczenia, wywiezienia etc.

Roboty ziemne cennik wykopów 2017 2018

Nie ma co się więcej rozpisywać inną kwotę ostateczną za m/3 wykopu wynegocjujemy przy budynku jednorodzinnym w stosunku do prac ziemnych przy budynku wielorodzinnym dodatkowo z garażem podziemnym gdy zagłębienie ław od poziomu gruntu może wynosić więcej niż 3m.


» klasa gruntu przy robotach ziemnych

Ceny robót ziemnych i wykopu może być zależna od klasyfikacji gruntu

Klasa gruntu i jakość gruntu wydobywanego przy wykopach pod fundamenty ma także ogromny wpływ. Ceny robót ziemnych jakie ustalimy z wykonawcą będą inne dla gruntów piaszczystych i gliniastych, ulegną zmianie także koszty związane z wywozem ziemi w zależności od jej klasy.

» występujące w miejscu prowadzonych prac ziemnych przeszkody i kolizje

Przeszkody, kolizje, infrastruktura w gruncie wpływa na ogólną cenę wykopu i prac ziemnych

Przeszkody, istniejąca infrastruktura oraz inne “niespodzianki”, które możemy napotkać w miejscu prowadzonych robót ziemnych- nie tylko wydłużą czas pracy sprzętu przy wykopie pod fundament. Przed rozpoczęciem prac zadbajmy o inwentaryzację terenu i uzyskajmy możliwie najwięcej wiedzy o terenie na którym przeprowadzana jest inwestycja.

» występowanie wód zaskórnych lub gruntowych

» lokalizacja obiektów w sąsiedztwie prowadzonych prac

Trudności w prowadzeniu prac przy budynkach i obiektach

Linie napowietrzne biegnące nad miejscem prowadzonych wykopów, budynki przylegające bezpośrednio do miejsc prac oraz wszelkie konstrukcje /np. fundamenty poprzedniego budynku/ …..

Sprawią, że konieczność wprowadzenie odpowiedniej technologii robót ziemnych dodatkowo podwyższy koszty ostateczne całościowe.

» brak potrzeby wykonania lub technologia zabezpieczeń wykopu fundamentowego wprowadzona na budowie

» koszty związane z odwiezieniem ziemi z terenu budowy

Cena wykopu 1m3 z wywozem koparką znacznie wzrasta

Gdy wywozimy urabiany grunt cena wykopu także drastycznie wzrośnie. Ogólna wycena za 1 m/3 z wywozem będzie zależna od odległości na jaką transportujemy urobek oraz ładowności /wielkości/ pojazdów które są w stanie poruszać się na trasie wykop » zwałka.

Zapraszamy do forum tematycznego „roboty ziemne cenniki” liczymy na wpisy samych wykonawców prac, czekamy na dobre rady osób korzystających z Firm od „robót ziemnych”  jak zamawiać usługi oraz na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem i wydaniem pierwszych środków na naszą inwestycję.

Cennik – prace ziemne, niwelacyjne

Ile kosztują prace ziemne i niwelacyjne?

Niwelacja terenu2,5-4 zł/m2
Niwelacja terenu (spychacz)60-180 zł /godz
Usługi koparką gąsienicową (łyżka od 1,5-1,7 m3)170-220 zł/godz.
Transport samochodem ciężarowy z naczepą 18T3-6 zł/km
Nawiezienie i rozplantowanie nowej ziemi   5-10 zł/m2
Kształtowanie terenu, nawiezienie, rozplantowanie, utwardzanie, zagęszczenie7.00 zł/m2
Usługi Koparko- ładowarką80-150 zł/godz.
Usługi spychaczem gąsienicowym90-210 zł/godz.
Wykonanie wykopu pod kable, rury do głębokości 80 cm (mini koparka)6,5-12 zł/mb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *