Jak malować ściany?

Malowanie ścian jest dość prostą czynnością. Na samym początku należy właściwie przygotować podłoże do malowania. W tym celu papierem ściernym wyrównujemy daną powierzchnię, usuwamy z niej kurz i brud oraz gruntujemy ją. Czekamy najczęściej jeden dzień na wyschnięcie środka gruntującego. Po tym czasie naklejamy taśmę malarską na te wszystkie elementy pomieszczenia, których pomalować nie chcemy, a które nie są w żaden sposób zabezpieczone przed zamalowaniem.

Malowanie najlepiej jest rozpoczynać od lewego kąta i od strony okna – wtedy efekt jest najlepszy. Trzeba pamiętać także o wykonywaniu ostatnich ruchów wałka z dołu do góry, co zmniejsza nacisk na wałek i nakładana jest mniejsza ilość farby (brak zgrubień). Trudno dostępne miejsca, takie jak kaloryfery, włączniki, gniazdka, rogi itd., należy pomalować pędzelkiem o odpowiedniej wielkości. Pomieszczenie wygląda najlepiej wtedy, gdy zostało pomalowane więcej niż jeden raz, aczkolwiek produkowane są farby, które już po jednokrotnym nałożeniu wyglądają perfekcyjnie.

Malowanie żywym pędzlem stało się popularne od czasu występu pewnego mężczyzny w niemieckiej wersji programu „Mam Talent”. W internecie możemy znaleźć wiele nagrań przedstawiających jego sposób na zrobienie kariery. Tenże uczestnik namalował obraz swoimi.. genitaliami. Jakkolwiek może być to bardzo atrakcyjny sposób malowania dla wielu mężczyzn, ja wolałbym skupić się na nieco mniej ekstrawaganckim stylu malowania żywym pędzlem, czyli na malowaniu dłońmi i stopami.

Nakładanie farby na elementy ciała i następnie na powierzchnię może być nie tylko fajną zabawą dla całej rodziny, ale także sposobem na oryginalne pomalowanie ściany. Malowanie palcem pozwala na wykonywanie dokładnych ruchów, tworzenie naturalnych kształtów malowanych figur i wiele innych zalet. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że może to być żmudna praca, która nie zawsze przyniesie zamierzony efekt.

Pomalowana żywym pędzlem ściana dosyć często wygląda jak pozostałość po chaotycznych zabawach małych dzieci. Do tego potrzeba talentu, wytrwałości i poświęcenia długich godzin na malowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *