Lokalizacja domu a energooszczędność

Decydując się na wybór energooszczędnego obiektu, nie możemy zapominać, że jest to korzystne rozwiązanie nie tylko dla naszych finansów, ale i środowiska naturalnego, o które powinniśmy dbać i traktować z szacunkiem.

Znane za granicą naszego kraju domy pasywne pozwalają cieszyć się oszczędnością pieniędzy, mieszkać w komfortowych warunkach i nie zużywać sił, które szkodzą naszej Matce Naturze. W takim standardzie można zbudować każdy budynek, który będziemy chcieli.

Zarówno domy mieszkalne, domki wielorodzinne jak i wolno-stojące czy na przykład hotele. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, bo przecież naprawdę można zbudować tak różnego rodzaju budowle. Istotne jest tylko zachowanie najważniejszych zasad domu pasywnego, które przyświecają idei takiego rodzaju konstrukcjom.

Istotne jest pamiętanie o budowaniu szczelnych przegród zewnętrznych, które zapewnią właściwe parametry zachowywania ciepła oraz stosowanie mechanicznej wentylacji oraz zwartego kształtu budowli.

Istotne jest także właściwe ustawienie obiektu mieszkalnego względem stron świata- tak by zapewnić jak najlepsze ustawienie, co do słońca, wiejącego wiatru itd.

Takie projekty cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością, a za granicami Polskie jest to już standard konwencjonalnego budownictwa.

Nie ma, co się temu dziwić jest to niesamowita oszczędność i z pewnością każdy powinien z niej skorzystać. W naszej ojczyźnie najczęściej stosuje się takie budownictwo w przypadkach domów jednorodzinnych. Nie jest to niestety jeszcze powszechne, ale wierzę, że wraz z upływem kilku lat zmieni się to już diametralnie i ludzie przejrzą na oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *