Minikoparka usługi-wynajem

Minikoparka – mała koparka gąsienicowa o budowie podobnej do dużej koparki obrotowej /obracana kabina z osprzętem/.

Dzięki napędowi gąsienicowemu, smukłej budowie i niewielkim rozmiarom minikoparka jest maszyną bardzo zwrotną i coraz bardziej popularną na polskich budowach. Już niewielka mini-koparka o masie własnej do 2t oferuje wykonawcą głębokości kopania w granicach 3m, łyżki kopiące do 60cm oraz skarpówkę dla możliwości przemieszczania większej ilości urobku lub formowania terenu.

Ponadto wiele minikoparek można doposażyć w dodatkowe urządzenia napędzane olejem hydraulicznym /młot wyburzeniowy, świder/ dla zapewnienia jeszcze większego wachlarza usług ziemnych.

Minikoparkami można operować w warunkach niskiej nośności podłoża, w ciasnych pomieszczeniach, wykopy można realizować dosłownie bezpośrednio przy budynkach .

Mogą być eksploatowane na drogach i ruchliwych ulicach bez konieczności organizowania objazdów i zamykania ruchu samochodów czy pociągów.

W Warszawie, Legionowie czy w Łomiankach można wynająć minikoparkę z operatorem dla budowy przewodów wodociągowych, kanalizacyjnych jak również gazowych.

Zakłady i Firmy energetyczne oraz telekomunikacyjne używają na co dzień minikoparek do układania kabli usuwania awarii i realizowania prac konserwacyjnych. W obrębie domu mała koparka przygotuje wykopy pod infrastrukturę budynku, ogrodzenie oraz wspomoże właściciela w kształtowaniu krajobrazu.

Ciężko tak naprawdę wymienić wachlarz usług jakie można wykonać minikoparką ogólnie jest ona używana do mniejszych robót budowlanych, przygotowania wykopów przy izolacji fundamentów i wszelkich pracach dla odciążenia pracowników fizycznych.

Wady minikoparki ?! –oczywiście też występują z tych ważniejszych to: problematyczne ładowanie wysokich pojazdów, czasochłonne przemieszczanie dużej ilości ziemi, ograniczenia wydajności przy „trudnych” gruntach … ale można wtedy wykorzystać koparko-ładowarkę lub dużą koparkę o znacznie większych parametrach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *